fbpx

Tik trichoskopijos metu galima pastebėti vieną iš pagrindinių androgenetinės alopecijos požymių – anizotrichozę – plaukų diametrų įvairovę.

Plaukų netekimas dažnai lydimas įvairaus laipsnio psichologinio diskomforto. Plaukų netekimas susijęs su asmens išvaizdos pasikeitimu, ypač tuomet, kai netenkama ir antakių bei blakstienų.

Tai nenumaldomas įprotis rautis plaukus, priskiriamas impulso kontrolės sutrikimams. Šis patologinis įprotis vaikystėje dažniau pasireiškia berniukams, tačiau paauglystėje ir suaugus dažnesnis moterims.

Bėgant metams plaukų folikuluose pradeda žūti ląstelės, gaminančios pigmentą. Kuomet tokių ląstelių mažėja, plaukų spalva blykšta ir tampa pilka, sidabrinė ar balta.

Tai dažna patologija, pasireiškianti tiek vyrams, tiek moterims. Šiuo metu Jungtinėse Amerikos valstijose androgenetinė alopecija nustatyta per 50 milijonų virš ir 30 milijonų moterų.

Kokie pokyčiai vyksta plaukuose bėgant metams? Galima išskirti 10 plaukų senėjimo požymių.

Kaip žinia, nikotinas sukelia kraujagyslių spazmą, dėl to sumažėja kraujo pritekėjimas į folikulą, o tai neigiamai veikia plauko augimą. Be to, rūkaluose esantys toksinai gali paveikti plauko folikulo DNR.

Visų pirma galima išskirti dvi pagrindines plaukų slinkimo priežastis: tai genetinis ir reakcinis plaukų slinkimas.

Trombocitai gamina augimo faktorius, kurie teigiamai veikia įvairių ląstelių (tame tarpe ir plaukų folikulų) proliferaciją, išgyvenamumą ir diferenciaciją. Kuo didesnis trombocitų skaičius, tuo didesnė augimo faktorių koncentracija.

Minoksidilis – tai pagrindinis lokaliai veikiantis vaistinis preparatas, skirtas androgenetinės alopecijos gydymui. Neretai jo vartojimas susijęs su tam tikrais mitais ar netgi nepagrįstomis pacientų baimėmis.

Visi žinome, kad stresas sąlygoja begalę organizmo problemų, tame tarpe ir plaukų slinkimą. Šiame straipsnyje pabandysime apžvelgti pagrindinius mechanizmus, susijusius su streso įtaka plaukų slinkimui.

Pastebėta, kad plaukų slinkimui būdingas sezoniškumas. Tyrimų duomenimis, plaukai labiau linkę slinkti vėlyvą vasarą bei ankstyvą rudenį, nors kai kurie tyrimai parodė, kad kita reikšminga plaukų slinkimo banga stebima pavasarį.

Korona viruso infekcija, greta kitų sunkių pasireiškimų sukelia ir plaukų slinkimą. Paprastai su šia infekcija siejamas telogeninis plaukų slinkimas.

Šiame straipsnyje apžvelgsime kelis populiarius mitus apie plaukus ir jų priežiūrą.

Skambinkite!
Adresas